Zakres usług

Home / Zakres usług
Szczupla-sylwetka-tlo-box

Poradnia dietetyki – pomoże w realizacji marzeń o pięknej figurze

Nasza poradnia dietetyki pomoże Ci spełnić Twoje marzenia o szczupłej sylwetce. Pamiętaj, że dieta wbrew powszechnemu skojarzeniu, to nie jedynie liczenie kalorii, a tym bardziej głodzenie się. Prawidłowa dieta to styl życia i racjonalne odżywianie każdego dnia. Dlatego naszą misją jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez naukę prawidłowego sposobu odżywiania, zgodnego z potrzebami organizmu. Nasz dietetyk stworzy specjalnie dla Ciebie indywidualny plan żywienia, który obejmuje smaczne i zdrowe posiłki, bez radykalnych ograniczeń, tym samym bez ryzyka wystąpienia efektu jojo. Innymi słowy, nie wykluczamy z diety Twoich ulubionych potraw, wręcz przeciwnie. Komponujemy indywidualny plan żywienia w taki sposób, abyś mógł cieszyć się jedzeniem!

Indywidualny plan żywienia – dostosowany do Twoich potrzeb

Chcąc uzyskać oczekiwany efekt, postaw na indywidualny plan żywienia przygotowany na podstawie szczegółowego wywiadu medycznego i żywieniowego. W trosce o Twoje dobre samopoczucie stworzymy w pełni spersonalizowaną dietę, opartą także na Twoich wynikach badań i analizie składu ciała. W zależności od Twoich potrzeb oraz zgodnie z Twoimi postępami będziemy ją wspólnie modyfikować. Możesz mieć pewność, że dzięki nam poznasz zasady prawidłowego żywienia i zapomnisz o restrykcyjnych głodówkach.

Zasady prawidłowego żywienia – pomogą w osiągnięciu szczupłej sylwetki

W oparciu o zasady zdrowego żywienia pokażemy Ci jak odżywiać się, by schudnąć, a także by utrzymać uzyskane efekty na dłużej. Nauczymy osoby zdrowe racjonalnego odżywiania, a tym którzy potrzebują pomocy w kwestii zakupów polecamy zakupy z dietetykiem. Dzięki nim przekonasz się, że zakupy mogą być przemyślne, zdrowe, szybkie i nie zawsze drogie. Natomiast jeśli Twoim zmartwieniem nie jest utrata, a przyrost wagi, nasza poradnia dietetyki pomoże Ci odnaleźć przyczynę Twojego problemu i wyeliminować go bez stresu i niepotrzebnych działań.

Rodzina-tlo-box

Zasady zdrowego żywienia i indywidualne preferencje

Każdy z nas ma inną budowę ciała, przemianę materii, styl życia, stan zdrowia, aktywność fizyczną, zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze, wrażliwość na alergeny w żywności. W inny sposób przyswajamy pożywienie, mamy indywidualne preferencje i nawyki żywieniowe. Jak gotować dla całej rodziny aby nie zwariować? Czy warto znać wszystkie zasady zdrowego żywienia? W poradni dietetycznej doświadczony dietetyk rozwieje wszelkie wątpliwości, odpowie na wszystkie pytania oraz przygotuje dietę dostosowaną do indywidualnych potrzeb oraz preferencji.

Poradnia dietetyki – zadba o dobre nawyki

W poradni dietetyki nasz Dietetyk przeprowadzi analizę stylu życia i stanu odżywienia wszystkich członków  rodziny. Pomoże zdiagnozować błędy żywieniowe, dobierze odpowiednią dietę, pomoże w odnalezieniu zdrowych zamienników niewskazanych produktów. Z nami stworzysz zdrowe, smaczne i proste posiłki dla całej rodziny, dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego z domowników. Otrzymasz wskazówki jak planować posiłki, jakie produkty wybierać, jak odmierzać porcje, jaki sposób obróbki stosować. Zadbaj o zdrowie oraz dobre samopoczucie swoich bliskich i wspólnie z nimi wybierz poradnię dietetyczną, która odmieni Wasze życie na lepsze.
Stawiamy na profesjonalne podejście oraz wiedzę, nasze usługi to również:

  • Żywienie kobiet w ciąży, karmiących i małych dzieci
  • Żywienie dzieci i młodzieży
  • Rodzinna terapia nadwagi i otyłości
  • Żywienie osób starszych

Indywidualny plan żywienia jako wsparcie dla utrzymania zdrowia

Skuteczna dieta, opracowana przez dietetyka to podstawa do utrzymania dobrego samopoczucia oraz prawidłowego stanu zdrowia. Przygotowujemy indywidualne plany żywieniowe, oparte na wcześniej przeprowadzonych wywiadach z każdym członkiem rodziny. Dzięki temu, możesz mieć pewność, że zarówno Ty, jak i każda bliska Ci osoba otrzymacie niezbędne wytyczne, które pomogą Wam utrzymać prawidłowe nawyki żywieniowe.

Sport-tlo-box

Dieta dla sportowców – plan żywienia

Wysiłek fizyczny w naturalny sposób wiąże się ze zwiększonym wydatkiem energetycznym, który różni się w zależności od rodzaju uprawianego sportu, długości, częstotliwości i intensywności treningów. Poza indywidualnymi parametrami organizmu również konkretna dyscyplina, którą uprawiasz, determinuje w jakich proporcjach powinieneś dostarczać swojemu organizmowi paliwa, jakim są składniki energetyczne, budulcowe i regulujące. Właśnie dlatego odpowiednia dieta dla sportowców, dopasowana do indywidualnych potrzeb oraz preferencji jest niezwykle istotna. Jeśli chcesz długo cieszyć się dobrą kondycją oraz osiągać wspaniałe wyniki wybierz naszą poradnię. Dobry dietetyk Częstochowa rozwieje Twoje wątpliwości i opracuje idealną dietę dostosowaną do specyfiki Twojego organizmu.

Dobry dietetyk Częstochowa – znajdzie odpowiedź na wszystkie pytania

W zależności od efektów jakie chcesz uzyskać dobry dietetyk Częstochowa opracuje dla Ciebie indywidualny program żywienia ściśle powiązany z Twoim planem treningowym. Odpowiednia dieta dla sportowców zapewni efektywność każdego treningu oraz stały wzrost wydolności i wytrzymałości. Odpowiednie nawyki żywieniowe oraz konsekwentna praca będą miały również pozytywny wpływ na Twoje samopoczucie oraz zdrowie. Zapraszamy do naszej poradni dietetycznej, wspólnie z nami osiągniesz kolejny sukces życiowy.

  • Żywienie sportowców i osób aktywnych fizycznie
  • Żywienie młodych sportowców

Czy dobry dietetyk jest w stanie pomóc ukształtować sylwetkę?

Jak najbardziej! Niezależnie od tego, czy Twoim celem treningowym jest nabranie masy mięśniowej, czy też redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej, jesteśmy w stanie pomóc Ci osiągnąć Twój cel w odpowiednim czasie. Objadanie się oraz rygorystyczne diety mogą przynieść zamierzone efekty, ale czy są one korzystne dla zdrowia? Nie zawsze. Uprawiając sport, musisz pamiętać, że dieta to nie tylko przemiana sylwetki, ale także wszelkie procesy zachodzące wewnątrz Twojego organizmu. Nasz dobry dietetyk odbędzie z Tobą rozmowę oraz przedstawi wszystkie wytyczne, które należy wziąć pod uwagę podczas diety w sporcie.

Zdrowie-tlo-box

Żywienie w chorobach – czym się charakteryzuje?

Każdy z nas wie, że zdrowa dieta pomaga odzyskać siły w chorobie. Są jednak i takie, określane często mianem chorób cywilizacyjnych, w których żywienie jest podstawą leczenia i może zdziałać cuda – nie ma w tym żadnej magii. Żywienie w chorobach nie jest tak skomplikowane jak może się wydawać. Czasami wystarczy wprowadzenie kilku prostych zasad oraz drobna zmiana nawyków, w innych przypadkach niezbędna będzie stała opieka dietetyka medycznego. W każdym z nich możesz liczyć na indywidualne podejście, dokładną analizę z uwzględnieniem wyników badań i prowadzenie żywienia pod ścisłą kontrolą specjalisty.

Poradnia dietetyki – Zapewni niezbędne wsparcie

Zapraszamy do naszej poradni dietetyki. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu oraz zdobytej wiedzy, wiemy jak stworzyć idelną dietę, spełniającą wszystkie ważne kryteria. Wierzymy, że indywidualne podejście oraz profesjonalizm sa kluczem do sukcesu oraz zadowolenia naszych klientów. Poznaj żywienie w chorobach i zmień swoje życie na lepsze. Wyłącznie od Twojej decyzji zależy Twoje samopoczucie. Nasza poradnia zajmuje się głównie:

  • Dietoterapią otyłości
  • Dietą w cukrzycy, nadciśnieniu tętniczym, miażdżycy, hipercholesterolemii, hipertriglicerydemii, chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zespole jelita drażliwego, chorobach układu krążenia, dolegliwościach ze strony układu pokarmowego

Poradnia dietetyki, a żywienie w chorobach

Co ma jedno do drugiego? Bardzo wiele, ponieważ nasz dobry dietetyk dysponuje obszerną wiedzą na temat żywienia podczas konkretnych chorób. Złe odżywianie podczas którejś z nich może doprowadzić do pogorszenia samopoczucia oraz stanu zdrowia, a w konsekwencji nawet do rozwoju choroby. Nie bądź obojętny na swoje zdrowie i dowiedz się, w jaki sposób powinieneś się odżywiać. W naszej poradni czeka na Ciebie mnóstwo przydatnych oraz merytorycznych informacji, którymi podzieli się z Tobą nasz dobry dietetyk. Zapraszamy!

Organizacje i Partnerzy
Polskie Towarzystwo Dietetyki
Polskie Stowarzyszenie Dietetyków