Wizyty

Home / Wizyty

 

Przygotuj się do wizyty – indywidualny plan żywienia

O co zapyta Cię dietetyk na pierwszym spotkaniu? Jak się przygotować? Tutaj znajdziesz przewodnik, dzięki któremu dowiesz się, jak będzie wyglądała Twoja pierwsza wizyta. Dzięki przygotowaniu do wizyty sprawisz, że Twój czas będzie wykorzystany najbardziej efektywnie, poznasz zalecenia dietetyczne odpowiadające Twoim potrzebom, a już podczas następnego spotkania otrzymasz stworzony specjalnie dla Ciebie indywidualny plan żywienia. Dzięki niemu, poznasz swoje zapotrzebowanie żywieniowe oraz to, co warto mieć na uwadze podczas diety. Do pierwszej wizyty niezbędne będą podstawowe badania, dzięki którym dobry dietetyk będzie miał możliwość doboru odpowiednich składników oraz ich ilości.

Poradnia dietetyczna – pierwsza wizyta

Pierwsze spotkanie w poradni dietetycznej rozpoczyna się od sprawdzenia aktualnego stanu zdrowia i odżywienia oraz określenia celu terapii i motywacji. Wspólnie z dietetykiem wypełnisz wywiad żywieniowy (na temat preferencji żywieniowych, stylu życia, przebytych chorób), następnie przy użyciu profesjonalnego analizatora przeprowadzimy analizę składu ciała, ustalimy parametry, takie jak BMI, podstawowa przemiana materii, zapotrzebowanie energetyczne, docelowa kaloryczność diety uwzględniająca poziom aktywności fizycznej, która pozwoli na realizację Twojego celu. Oczywiście w trakcie wizyty możesz zadawać pytania, dobry dietetyk z Częstochowy wysłucha Cię i chętnie wyjaśni wszystkie kwestie oraz rozwieje ewentualne wątpliwości. W końcu jest po to, aby pomóc Ci osiągnąć wyznaczony cel bez niepotrzebnego stresu. Poradnia dietetyczna jest miejscem, w którym poznasz otwarte osoby, chcące oraz gotowe Ci pomóc, bez względu na to, co chcesz osiągnąć. Dobry dietetyk zadba o to, aby Twoje samopoczucie było lepsze i postara się sprostać Twoim oczekiwaniom. Serdecznie zapraszamy!

Dlaczego indywidualny plan żywienia jest tak ważny?

Badania oraz wywiad są podstawowymi elementami, bez których nie da się obyć. To właśnie na ich podstawie dobry dietetyk ma możliwość rozpisania odpowiedniej, a zarazem skutecznej diety, znanej także jako indywidualny plan żywienia. Taki plan przede wszystkim pomaga zmienić dotychczasowy tryb życia oraz żywienia, co podczas przekształcania nawyków jest niezwykle pomocnym czynnikiem. Ponadto, bazując na zawartych w nim składnikach, masz możliwość eksperymentowania z potrawami, jednocześnie dążąc do wcześniej zaplanowanego celu. Dieta nie musi być nudna oraz monotonna, wręcz przeciwnie. To, jaka ona będzie, zależy wyłącznie od Ciebie, a indywidualny plan żywienia jedynie Ci w tym pomoże.

UWAGA! Pamiętaj, że do pierwszej wizyty w poradni dietetycznej potrzebujesz kilku podstawowych badań. Blankiety do wydrukowania i wypełnienia zamieszczam poniżej. Korzystając ze Śląskich Laboratoriów Analitycznych, z tym formularzem uzyskasz 10% rabatu.

Podstawowe badania do wykonania przed wizytą – P 770 oraz P900
Podstawowe badania do wykonania przed wizytą – P 771 oraz P912

Polskie Towarzystwo Dietetyki
Polskie Stowarzyszenie Dietetyków