Od czego zacząć odchudzanie? – zacznij od swojego nastawienia!

od czego zacząć odchudzanie

Od czego zacząć odchudzanie? – znalezienie siły i motywacji do działania

Wiele osób zadaje sobie pytanie „Od czego zacząć odchudzanie?”, by pozbyć się zbędnych kilogramów bez efektów jojo? Nie wierzmy w cudowne diety, które obiecują nam wspaniałe efekty już po kilku czy kilkunastu dniach. Im więcej zgubimy kilogramów w krótkim czasie, tym większe ryzyko powrotu wagi sprzed okresu odchudzania. Cały proces tracenia na wadze jest bardzo złożony i powinien zacząć się w naszej głowie. To ogromne wyzwanie, wymagające wielu poświęceń i zdeterminowania. Oczywiście dobry dietetyk może nas mobilizować, pokazać sposoby na zdrowe odchudzanie, jednak nie zgubi kilogramów za nas, bez naszej silnej motywacji.

Zdrowe odchudzanie – czyli zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych

Aby pozbyć się nadmiaru kilogramów raz na zawsze i uzyskać długotrwałe efekty, konieczne jest przemyślane i zdrowe odchudzanie. Tak naprawdę, nie schudniemy stosując kolejną kilkunastodniową czy kilkumiesięczną „dietę cud”, opartą na wyrzeczeniach i reżimie żywieniowym. Jeśli chcemy skutecznie schudnąć, musimy zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe, które powinny być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Tak więc, kiedy już podejmujemy decyzję o redukcji masy ciała, musimy, tak naprawdę, zdecydować się także na zmianę naszego dotychczasowego stylu życia. Zatem od czego zacząć skuteczne odchudzanie?

Skuteczne odchudzanie – metodą małych kroków

Podstawowym sposobem na skuteczne odchudzanie jest zmiana naszego nastawienia. Na początek, kluczowa jest wiara w osiągnięcie sukcesu, polubienie własnego ciała i zastanowienie się nad prawdziwymi powodami, które determinują nas do rozpoczęcia odchudzania. Ważne jest również, aby odchudzać się dla siebie, dla własnego zdrowia, a nie dla innych. Zatem nasze nastawienie jest tym, od czego zacząć odchudzanie należy. Poza tym, musimy zmodyfikować swoje nie do końca zdrowe przyzwyczajenia, jednak metodą małych kroczków, a nie wszystko na raz. Po wprowadzeniu i przyzwyczajeniu się do jednego zdrowego nawyku, wprowadzamy kolejny.

Podsumowanie

Jeżeli nadal zastanawiasz się od czego zacząć odchudzanie, najpierw zacznij od zmiany swojego podejścia do odchudzania. Traktuj je jako złożony proces, który składa się z małych celów i systematycznego dążenia do ich realizacji. Takie małe sukcesy skutecznie zmotywują Cię do dalszej pracy, bez ryzyka wystąpienia efektu jojo. Nie zmieniaj swoich przyzwyczajeń z dnia na dzień i nie rezygnuj ze wszystkich przyjemności, jednak staraj się spożywać je z umiarem i w mniejszych ilościach niż do tej pory.

Leave a Reply

Your email address will not be published.